שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

שירות Tax:on

Tax:on הוא השירות היעיל והמשתלם ביותר לטיפול בהחזרי מס לשכירים:

1. רק Tax:on בודקת בחינם וללא כל התחייבות את זכאותך להחזרי מס בכל 6 השנים האחרונות, ומוסרת תשובה מדויקת לפי שנים. 

2. רק Tax:on לא גובה עמלת פתיחת תיק או אחוזים מההחזר שלך, אלא מחיר קבוע וידוע מראש של החל מ-150 ש”ח להגשת בקשה להחזר מס שנתי ליחיד, או החל מ-200 ש”ח להגשת בקשה עבור זוג נשוי (שכירים בלבד).

3. רק Tax:on מתממשקת למערכות של רשות המיסים וביטוח לאומי, ומחשבת את החזרי המס שלך על בסיס נתוני אמת, ולא סימולציות. לכן, תוצאות הבדיקה ודאיות (בתנאי שמסרת מידע שלם ומדויק, כמובן).

4. רק Tax:on מציעה תהליך דיגיטלי קל, פשוט ובלי בירוקרטיה.

Tax:on היא החברה היחידה שלא גובה עמלת פתיחת תיק או אחוזים מההחזר, עבור הטיפול בהחזר המס שלך.

מחיר השירות קבוע וידוע מראש:

עבור החזר מס של עד 3,000 ש”ח, מחיר השירות הוא 150 ש”ח להגשת בקשה להחזר מס שנתי ליחיד, או 200 ש”ח להגשת בקשה להחזר מס שנתי לזוג נשוי.

עבור החזר מס של 3,001 ש”ח עד 10,000 ש”ח, מחיר השירות הוא 250 ש”ח להגשת בקשה להחזר מס שנתי ליחיד, או 300 ש”ח להגשת בקשה להחזר מס שנתי לזוג נשוי.

עבור החזר מס של מעל 10,000 ש”ח, מחיר השירות הוא 800 ש”ח להגשת בקשה להחזר מס שנתי ליחיד, או 1,000 ש”ח להגשת בקשה להחזר מס שנתי לזוג נשוי.

כן. Tax:on תבצע עבורך בחינם וללא כל התחייבות בדיקת זכאות להחזרי מס, עבור כל אחת מ-6 השנים האחרונות. עם סיום הבדיקה, נעביר לך תשובה ודאית, המבוססת על הנתונים שהעברת, אם מגיע לך החזר מס מהמדינה. 

בשלב ראשון, מערכת Tax:on תבצע עבורך בדיקת זכאות להחזר מס, בחינם וללא כל התחייבות. בסיום הבדיקה, המערכת תמסור תשובה מדויקת, עבור אילו שנים מגיע לך החזר מס.

בשלב שני, עליך לבחור עבור אילו שנים להגיש בקשה להחזר מס, ולשלם עבור כל שנה מחיר קבוע: החל מ-150 ש”ח לבקשה להחזר מס שנתי ליחיד, או החל מ-200 ש”ח לבקשה להחזר מס שנתי לזוג נשוי.

כן, Tax:on היא מערכת לבדיקה וטיפול בהחזרי מס לשכירים בלבד, ואינה מטפלת בעצמאים.

בנוסף, אנחנו לא מטפלים במחויבי הגשה: שכירים בעלי הכנסה שנתית של מעל כ-700 אלף ש”ח (נכון לשנת 2023), משקיעים בשוק ההון באמצעות ברוקר זר, בעלי שליטה, תושבי קיבוץ שיתופי, ומקרים אחרים החייבים בהגשת דוח שנתי.

מערכת Tax:on לא מטפלת בשכירים שמכרו נכס מקרקעין ב-6 השנים האחרונות ושילמו מס שבח.

כמו כן, המערכת לא מעניקה שירותים למקבלי שכר ספורטאים, מרצים או סופרים. 

מערכת Tax:on לא מטפלת גם בהחזרי מס לשכירים שהגיעו לגיל פרישה, ומקבלים בנוסף להכנסתם מהעבודה גם קצבה חודשית מקרן פנסיה, פנסיה תקציבית או פוליסת ביטוח.

כמו כן, אנחנו לא מגישים בקשה מתוקנת לשכירים שכבר הגישו בקשה להחזר מס.

לא. Tax:on תבצע עבורך בדיקת זכאות בחינם, ותמסור תשובה האם מגיע לך החזר מס, ללא כל התחייבות מצדך. 

לאחר קבלת התשובה, ניתן לבחור אם להגיש בקשה להחזר מס, ועבור אילו שנים, ולשלם מחיר קבוע רק עבור השנים האלו. 

התהליך ב-Tax:on פשוט וידידותי:

1. תחילה עליך להשלים שאלון זכאות קצרצר. זה לוקח פחות מדקה: פשוט מסמנים כל משפט שנכון לגביך ב-6 השנים האחרונות, ומקבלים תשובה מיידית, אם קיים סיכוי גבוה או נמוך להחזר מס.

2. עם קבלת התשובה, עליך להשלים תהליך רישום קצר ופשוט, הכולל כמה פרטים אישיים וחתימה על מסמכי ייצוג מול רשות המיסים והמוסד לביטוח לאומי, שיאפשרו לנו למשוך עבורך את כל המידע הרלוונטי, ולטפל בכל התהליך.

3. תוך כמה ימים מחתימתך על ייצוג, רשות המיסים תשלח לך SMS המבקש לאשר את בקשת הייצוג, באמצעות קוד לנייד או מספר כרטיס אשראי על שמך. 

גם אנחנו נשלח לך עדכון שהבקשה ממתינה לאישורך, עם הסבר קצר וברור איך עושים את זה. זה ממש פשוט. ללא אישור בקשת הייצוג, לא נוכל להתקדם לביצוע הבדיקה. 

4. עם אישור הייצוג על ידך, נמשוך עבורך את הנתונים מהרשויות, ונעדכן תוך 3 ימי עסקים איזה סוג שירות נוכל להעניק לך: טיפול מלא בהחזר מס, הכולל הגשה וייצוג, או הכנת הבקשה להחזר מס, להגשה עצמאית וללא ייצוג. גם במסלול הזה, הכנו עבורך סרטון הדרכה קצר, איך להגיש את הבקשה באופן עצמאי.

5. כעת, עליך להיכנס לאזור האישי שלך ב-Tax:on, ולהעלות כל מסמך רלוונטי לשנים שייבדקו, בהתאם לקריטריונים שסימנת בשאלון הזכאות. הכנו עבורך מראש דוגמאות לכל מסמך שעליך להעלות בשלב זה.

6. בשלב זה, נבצע עבורך בדיקת זכאות בחינם וללא כל התחייבות. מערכת Tax:on מתממשקת למערכות של רשות המיסים וביטוח לאומי, ומחשבת את החזרי המס שלך על בסיס נתוני אמת, ולא סימולציות. לכן, תוצאות הבדיקה ודאיות (בתנאי שמסרת מידע שלם ומדויק, כמובן).

7. תוך 30 יום משליחת השנים הרלוונטיות לבדיקה על ידך, נמסור תשובה מפורטת בדבר זכאותך להחזרי מס בכל אחת מהשנים שנבדקו.

8. עם קבלת התוצאות, עליך לבחור בשנים שבהן מגיע לך החזר מס, במסלול המתאים (שירות מלא או הכנת דוח להגשה עצמאית), ולשלם עבורן מחיר קבוע וידוע מראש. משלב זה, הכדור עובר אלינו: מערכת Tax:on תטפל עבורך בכל התהליך, עד שהכסף ייכנס לחשבון הבנק.

החברה פועלת בהתאם להוראות הדין, וכמפורט בתנאי השימושהנתונים שמסרת נשמרים אצלנו, וישמשו לבדיקה וטיפול בהחזרי המס שלך מול רשות המיסים. המידע שלך שמור, ולעולם לא נעביר אותו לגורמי צד שלישי ללא הסכמתך המפורשת.

אנחנו לוקחים את הפרטיות שלך ברצינות, ולכן המערכת פועלת בהתאם לתקנות האבטחה המחמירות ביותר, כדי להגן על המידע האישי שלך. מערכת Tax:on מאובטחת ב-SSL, בענן פרטי ובאינקפסולה של החברות המובילות והמתקדמות בתעשייה.

כן. עליך לחתום על מסמכי ייצוג, שיאפשרו לנו לייצג אותך לעניין החזרי המס מול רשות המיסים והמוסד לביטוח לאומי. לאחר שמסמכי הייצוג ייקלטו, ונדע בוודאות שאנו יכולים לייצג אותך, נעבוד מול הרשויות באופן רציף – מהגשת הבקשה להחזר מס לפקיד השומה, ועד מעקב אחר הטיפול, עד שהכסף ייכנס לחשבון הבנק שלך. 

לשכירים שאיננו יכולים לייצג בשלב זה, אנו מציעים מסלול ללא ייצוג, הכולל הכנת בקשה להחזר מס שנתי, שאותה יש להגיש עצמאית. 

Tax:on מנוהלת על ידי בכירים בתחום הביטוח והפיננסים, בעלי ניסיון רב בעבודה מול הרשויות. זה מאפשר לנו לטפל בכל בקשה באופן היעיל והמקצועי ביותר.

חתימתך על מסמכי ייצוג מול רשות המיסים והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לנו לקבל עבורך באופן אוטומטי את כל המסמכים הדרושים מהגופים האלו.

זה כולל את נתוני ההכנסות מטפסי 106 מרשות המיסים, ואת כל נתוני הגמלאות מהמוסד לביטוח לאומי הרלוונטיים להחזרי מס (דמי אבטלה, דמי לידה, ועוד). מדובר ברוב המסמכים הדרושים לטיפול בהחזר המס שלך. 

במקביל, עליך להעלות באופן עצמאי למערכת את כל המסמכים המתאימים לקריטריונים שסימנת בשאלון הזכאות (לדוגמה, אם סימנת “עולה חדש”, עליך לצרף תעודת עולה חדש).

צירפנו עבורך דוגמה לכל מסמך שיש להעלות למערכת, בעמוד “תנאי הזכאות שלי” באזור האישי, שבו מרוכזים כל הקריטריונים שסימנת בשאלון. 

בנוסף, חיברנו עבורך מדריך קצר איך להשיג כל מסמך.  

מוקד שירות הלקוחות שלנו פועל בימים א-ה בשעות 16:30-8:30.  

נציגינו עומדים לשירותך אונליין בוואטסאפ, במסנג’ר, באתר או במייל.

לידיעתך: מערכת Tax:on מבצעת כמעט הכל באופן אוטומטי, ולכן אין לנו מוקד שירות טלפוני. זה מאפשר לנו להציע לך שירות איכותי ומקצועי, במחיר משתלם.

משרד רואי החשבון המייצג את לקוחות Tax:on לשם החזרי המס הוא “חולין קזצקר רואי חשבון”, המתמחה במיסוי יחידים וחברות.

בהחלט. ההוצאות על הגשת בקשה להחזר מס הן הוצאה מוכרת. החזר המס עבור השירות הוא בגובה המס השולי, ועשוי להגיע עד 50%. 

מערכת Tax:on תעביר מדי שנה באופן אוטומטי את ההוצאה על טיפול בהחזר המס שלך, לבקשה להחזר מס שיוגש בשנה העוקבת, כדי לממש עבורך את ההטבה.

 

לא. Tax:on היא מערכת לטיפול בהחזרי מס לשכירים, ואינה מטפלת במענקים מהמוסד לביטוח לאומי. 

הייצוג מאפשר לנו למשוך באופן ממוכן את הנתונים שלך ממערכות המחשוב של הרשויות, לעבוד באופן היעיל ביותר, ולהציע לך שירות איכותי במחיר משתלם. 

הייצוג מאפשר לנו בין היתר לחסוך לך את הבירוקרטיה, למשוך עבורך מסמכים, לעקוב אחרי הטיפול בהחזרי המס שלך, ולטפל בכל התהליך – עד שהכסף נכנס לחשבון הבנק שלך. 

כדאי לזכור שכל יום מוגשות לרשות המיסים בקשות רבות לקבלת החזרי מס. לכן חשוב לעקוב אחרי כל בקשה, לוודא שהיא תטופל בזמן וכראוי, להתנהל מול פקיד השומה אם צריך להשלים מסמכים, וכן הלאה.

כדי לעשות את כל זה בשבילך, עליך לחתום על מסמך שמאפשר לנו לייצג אותך לעניין החזרי המס מול רשות המיסים.

לידיעתך: אם כבר יש לך מייצג ראשי מול רשות המיסים, חתימתך על מסמך הייצוג של Tax:on תבטל את הייצוג הקיים ותחליף אותו.

 

הייצוג מול רשות המיסים מאפשר לנו לטפל עבורך בכל התהליך, כולל קבלת המידע הרלוונטי, בדיקת זכאות והגשת בקשה להחזר מס, עד שהכסף נכנס לחשבון הבנק שלך.

יש לציין כי הייצוג שעליו חתמת נועד אך ורק לטובת טיפול בהחזרי מס לשכירים. אם רשות המיסים תפנה אלינו בקשה הנוגעת לנושאים שאינם קשורים להחזרי המס שלך כשכיר/ה (תיק עצמאי, בעל/ת שליטה או כל סטטוס אחר שלא מאפשר לנו להגיש עבורך בקשה להחזר מס), מערכת Tax:on תעדכן אותך, לטובת המשך טיפול עצמאי ו/או מינוי מייצג אחר לטובת הטיפול בנושא.

במקביל, נודיע לרשות המיסים כי בקשת הייצוג עבורך נועדה לטיפול בהחזרי מס לשכירים בלבד, ובהתאם לכך איננו יכולים להמשיך את הייצוג, והוא יבוטל.

כמובן שלאחר הסדרת כל נושא שאינו קשור להחזר מס לשכירים מול רשות המיסים, נשמח לייצג אותך שוב ולטפל בהחזר המס שלך, עד שהכסף ייכנס לחשבון הבנק. 

 

הייצוג מול המוסד לביטוח לאומי מאפשר לנו לחסוך לך את הבירוקרטיה, ולקבל עבורך כמעט כל מסמך רלוונטי להחזר המס שלך מהמוסד לביטוח לאומי: אבטלה, מילואים, פגיעה בעבודה, חופשת לידה, ועוד. 

הייצוג גם מאפשר לנו להצליב נתונים והיסטוריית מעסיקים מול מס הכנסה, ולהשלים חוסרים במידת הצורך. 

מערכת Tax:on מבצעת כמעט הכל באופן אוטומטי. זה מאפשר לנו להציע לך שירות איכותי ומקצועי, במחיר משתלם. 

לכן, לא ניתן להעלות למערכת באופן עצמאי מסמכים הקשורים למוסד לביטוח לאומי. אם מסיבה כלשהי, לא נוכל למשוך אוטומטית את טפסי הביטוח הלאומי שלך, נאפשר לך להעלות את המסמכים באופן ידני. 

לידיעתך: אם כבר יש לך מייצג ראשי מול המוסד לביטוח לאומי, חתימתך על מסמך הייצוג של Tax:on תבטל את הייצוג הקיים ותחליף אותו.

 

מערכת Tax:on מבצעת בדיקת החזר מס עבור כל 6 מהשנים האחרונות, ואינה בודקת שנים בודדות בנפרד. זה מאפשר לנו לבדוק את תיק המס שלך בכללותו, למצות את נקודות הזיכוי שלך, ולבצע עבורך תכנון מס אופטימלי. 

בדיקה של כל 6 השנים נותנת לנו מבט כולל, שעשוי להחזיר לך עוד כסף לחשבון הבנק, או לחסוך לך תשלום חוב לרשות המיסים. היתרונות של בדיקה כוללת באה לידי ביטוי במגוון דרכים, ובהן: 

1. חוב לרשות המיסים. בדיקת זכאות לכל 6 השנים האחרונות מגלה את חישוב המס שלך בכל אחת מהשנים. אם קיים חוב באחת מהן, נגלה עליו לפני שנגיש עבורך בקשות להחזר מס, ונדע להעריך אם כדאי להגיש את הבקשה, או שפוטנציאל החוב עולה על החזר המס הפוטנציאלי.

2. מסחר בניירות ערך. בחלק מהשנים נרשם רווח ובחלקן הפסד. פקודת המס מאפשרת לקזז הפסדים ורווחים ממסחר בני”ע, ובדיקה של כל 6 השנים האחרונות מאפשרת להעביר הפסדים לשנים הבאות, ולקזז באופן מירבי את רווחי ההון מני”ע.

3. תואר אקדמי. בוגרי לימודים אקדמאיים זכאים לנקודות זיכוי במס, שאותן ניתן לנצל בשנה שאחרי קבלת הזכאות לתואר, או שנה אחת אחריה. חישוב המס ב-6 השנים האחרונות מאפשר למצות את נקודות הזיכוי שלך בזכות התואר, ולקבל החזר מס אופטימלי.

4. תרומות. פקודת המס מעניקה זיכוי למי שתורם למוסדות מוכרים (לפי סעיף 46) מעל 200 ש”ח בשנה (נכון ל-2023), עד לתקרה הקבועה בחוק. אם התרומה עולה על התקרה, ניתן להעביר את הסכום החורג מהתקרה ל-3 השנים הבאות, ולקבל עליהם זיכוי, כל עוד סכום התרומות הכולל לאותה שנה לא עולה על התקרה. 

5. ישוב מזכה וזיכויים נוספים. ישנן זיכויים נוספים שייתכן כי לא ניצלת, כמו למשל בגין מגורים ביישוב מזכה, ילד נטול יכולת, ועוד. כשבודקים את כל 6 השנים האחרונות, אפשר לוודא שקיבלת את מלוא הזיכויים בשנים הרלוונטיות, ולבדוק במקביל את זכאותך להחזר מס בשנים אחרות. 

6. חיילים משוחררים ועולים חדשים. הטבת המס לחיילים משוחררים ועולים חדשים מחושבת באופן חלקי, כלומר לפי החודשים באותה שנ. זה גורם לעיתים קרובות ל”פספוס” חלק מנקודות הזיכוי ליתר החודשים בשנת המס. כשבודקים את כל 6 השנים, אפשר לעדכן את הזכאות לנקודות הזיכוי האלו, כך שגם אם קיים רק חודש אחד של זכאות להטבת מס, זה יקבל ביטוי בחישוב המס, וייתכן מאוד שיזכה אותך בהחזר נוסף. 

מסמכי הייצוג שלך מול רשות המיסים ומול המוסד לביטוח לאומי תקפים לשנתיים.  

בכל פעם שנצטרך לחדש את הייצוג כדי לטפל בהחזר המס שלך, ניידע אותך מראש. נזכיר: הייצוג הוא זה שמאפשר לנו לטפל בתיק שלך, ולמשוך עבורך את כל המסמכים מרשות המיסים והמוסד לביטוח לאומי.  

הדבר היחיד שעליך לעשות לקראת בדיקה שנתית, הוא להעלות למערכת אישורים לכל תנאי זכאות רלוונטי נוסף (תרומות, ישוב מזכה, ביטוח פרטי וכו’), ולאשר לנו לבדוק את השנה. חיברנו עבורך מדריך קצר איך להשיג כל מסמך

מעל 60% מהשכירים שביצעו את בדיקת Tax:on זכאים להחזר מס ממוצע של כ-7,500 ש”ח למשפחה.

מבקר המדינה קבע כי החזר המס הממוצע לשכירים עומד על כ-1,750 ש”ח לכל שנת מס שנבדקת. 

לרוב השכירים שבודקים, מגיע החזר מס בגובה כמה אלפי שקלים. בחלק מהמקרים, הסכום אף מגיע לעשרות אלפי שקלים.

לאחר העלאת רישיון נהיגה וחתימה על ייצוג מול הרשויות, יחכה לך באזור האישי שאלון קצר ופשוט. עליך לסמן כל סטטוס רלוונטי לגביך, כדי להבטיח שנשיג את מלוא החזר המס שמגיע לך. 

כל שינוי במצבך האישי והמשפחתי עשוי לזכות אותך בהחזר מס נוסף בסוף השנה.

לכן, חשוב לעדכן אותנו בכל שינוי במצבך המשפחתי. אם התגרשת, התחתנת או שנולדו לך ילדים, עליך לעדכן את שירות הלקוחות שלנו באמצעות וואטסאפ, מסנג’ר, מייל או באתר. 

 

ניתן בהחלט להגיש בקשה להחזר מס באופן עצמאי בכתובת זו

אבל חשוב לדעת: בבדיקת התיק שלך, עלול להתגלות חוב לרשות המיסים. בהגשה עצמאית של הבקשה, עליך לשלם כל חוב שיעלה בבדיקה. 

עם Tax:on, לעומת זאת, קודם כל נבדוק אם מגיע לך החזר מס או שקיים חוב – ורק אז ניתן להחליט אם להגיש את הבקשה או לא. 

וחוץ מזה, האם אי פעם הגשת בקשה להחזר מס? התשובה היא, ככל הנראה – לא. מאות אלפי שכירים זכאים כל שנה להחזר מס, ורובם לא דורשים אותו. כי הם לא יודעים שמגיע להם, חוששים מבירוקרטיה, אין להם זמן, ועוד שלל סיבות. 

עם מערכת חכמה כמו Tax:on, שיודעת למצות את מלוא ההחזר שמגיע לך, במחיר קבוע וידוע מראש לבקשה להחזר מס שנתי ליחיד/זוג נשוי, ורק עבור שנים שבהן מגיע לך החזר מס ודאי – למה להתאמץ או להסתכן בתשלום חוב?

בהחלט. לנוחותך, הכנו מדריך להגשה עצמאית של הבקשה להחזר מס, שלב אחר שלב:

לא, Tax:on לא מטפלת במס הכנסה שלילי (הקרוי גם מענק עבודה או מענק הכנסה), אלא רק בהחזרי מס לשכירים.

החזרי מס

שיעור המס של כל שכיר ושכירה נקבע בתחילת השנה, לפי הכנסה שנתית משוערת. 

אך במקרים של שינוי בהכנסה השנתית (פיטורים, חל”ת, מעבר בין עבודות וכו’), או בשל מגוון סיבות אחרות (מצב משפחתי, מקום מגורים, משכנתא, ביטוח פרטי, תרומות, הפסדים בשוק ההון, ועוד), ייתכן מאוד ששילמת יותר מדי מס – ומגיע לך החזר מס מהמדינה.

כדי להגיש עבורך בקשה להחזר מס, נעלה לאזור האישי שלך שאלון זכאות, שבו עליך לסמן כל פרמטר רלוונטי, כדי שנשיג את מלוא החזר המס שמגיע לך. 

ניתן להגיש בקשה להחזר מס עד 6 שנים אחורה.

לדוגמה: במהלך 2023, ניתן לדרוש ולקבל החזרי מס עבור השנים 2017-2022. כש-2023 תסתיים, תיסגר האפשרות להגיש בקשות להחזר מס עבור 2017, וכן הלאה. 

טופס 106 הוא טופס של רשות המיסים, ובו ריכוז שנתי של כל הרכיבים והנתונים בתלושי השכר שקיבלת מהמעסיק במהלך שנת המס. 

הטופס מפרט, בין היתר, מספר חודשי עבודה, תשלומים, זיכויים, פטורים, ניכויים, הפקדות וכן הלאה.

כל שכיר זכאי לקבל טופס 106. עובד שהועסק במהלך שנת המס אצל יותר ממעסיק אחד, יקבל טופס 106 מכל אחד מהמעסיקים בנפרד.

טופס 106 הכרחי כדי להגיש בקשה לקבלת החזר מס (או כמה טפסי 106, אם עבדת במהלך השנה בכמה מקומות עבודה).

ברוב המקרים, Tax:on תמשוך עבורך את המידע, כך שלא צריך (ואי אפשר) להעלות למערכת באופן עצמאי את טפסי 106 שלך. עליך לחתום בתחילת התהליך על ייצוג מול רשות המיסים, והמערכת תמשוך עבורך אוטומטית את טפסי 106 ממערכות המחשוב של רשות המיסים. 

רק במקרה שהמערכת לא תוכל למשוך עבורך את המידע, נבקש ממך להעלות באופן ידני את טפסי 106 החסרים לשנים הרלוונטיות.

ברוב המקרים, מערכת Tax:on תמשוך עבורך את כל טפסי ה-106 באופן אוטומטי. 

במקרה שבהם לא נוכל למשוך את המידע שלך, עליך להשיג את טפסי 106 החסרים ולהעלות אותם בעצמך למערכת.

עבור מקרים כאלו, חיברנו מדריך עם 4 דרכים קלות להשיג טפסי 106 חסרים

בהחלט, לפעמים בדיקת זכאות להחזר מס מעלה דווקא חוב לרשות המיסים. כאשר מגישים את הבקשה להחזר מס באופן עצמאי, חובה לשלם את החוב הזה. 

וזו עוד סיבה מצוינת להיעזר בשירות שלנו: Tax:on קודם כל מחשבת אם וכמה כסף בדיוק מגיע לך, ורק אז ניתן להחליט אם להגיש את הבקשה להחזר מס. 

ניתן לקבל החזר מס רק עד 6 שנים אחורה. כלומר, אחרי ה-31 בדצמבר 2023, לא ניתן יותר להגיש בקשה להחזר המס של 2017, וכן הלאה.

מועד הגשת הבקשה עשוי לקבוע מתי יתקבל החזר המס, לכן אנחנו ממליצים להגיש את הבקשה להחזר מס בהקדם: ככל שהבדיקה תתבצע בשלב מוקדם יותר, כך נקדים לטפל בתיק שלך, נוודא שיש בידינו את כל המידע והמסמכים, ונגיש עבורך את הבקשה. 

החזרי מס נוצרים בשל פער בין ההכנסה המשוערת להכנסה בפועל, וכן בזכות נקודות זיכוי במס ופטורים שונים, התלויים בנתונים האישיים שלך.

לכן, אם לא עדכנת את המעסיק או הרשויות בשינויים כמו הולדת ילדים, שינוי מקום מגורים, ביטוח חיים ועוד, רשות המיסים לא יכולה לדעת שמגיע לך החזר מס.

עם זאת, בחלק מהמקרים הרשות בהחלט יכולה לדעת שמגיע לך החזר מס. רשות המיסים אף ספגה ביקורת בדוח מבקר המדינה לשנת 2021, שקבע כי אינה עושה די כדי לעדכן את השכירים שכנראה מגיע להם החזר כספי.

כחלק מהפקת הלקחים, הרשות שלחה בשנה האחרונה “מעטפות ירוקות” למאות אלפי שכירים, ובהן תזכורת כי כנראה מגיע להם החזר מס. רשות המיסים אף קראה לאותם שכירים להגיש בקשה להחזר מס, אולם רבים עדיין מוותרים על זכותם וכספם, כי אין להם את הזמן, הידע והאנרגיה לטפל בתהליך בעצמם.

אבל לא לדאוג – בשביל זה אנחנו כאן.

בהחלט. החזרי מס נושאים ריבית צמודה למדד, בשיעור של 4% לשנה, בהתאם להוראות פקודת מס הכנסה. הריבית וההצמדה עצמם פטורים ממס.