מתקשים להשיג טופס 106? קבלו 3 פתרונות זריזים

02/03/2021

שתף כתבה

טופס 106 הוא טופס של רשות המיסים, המציג ריכוז שנתי של כל המשכורות החודשיות ששולמו לעובד במהלך שנת המס. הטופס מופק לכל עובד על ידי המעסיק עד ה-31 במרץ בשנה שאחרי אותה שנת מס.

את טופס ה-106 יש לבקש ממחלקת שכר במקום עבודתך, או ממעסיקך לשעבר. כל מעסיק מחויב להנפיק טופס 106 בסיום שנת מס לעובד, וכל עובד זכאי לקבל מהמעסיק את טופס 106 שלו בסיום תקופת עבודתו.

טופס 106 חשוב לקבלת החזר מס, כי הוא מאפשר לבדוק את מאזן הניכויים של מס הכנסה, והאם מגיע לעובד החזר. אולם בחלק מהמקרים, העובדים נתקלים בבעיה בקבלת טופס 106 מהמעביד, למשל במקרים שבהם העסק פשט רגל או נסגר. אז מה עושים במקרים כאלו?

פתרון ראשון: יצירת קשר עם המעסיק

באפשרותך לשלוף אישור תקופות ביטוח ומעסיקים מהאזור האישי שלך באתר של ביטוח לאומי. בטופס זה מופיעים פרטי המעסיקים שלך לאורך השנים: תיק מעביד (מספר תיק הניכויים), שם מעביד, כתובת ומספר טלפון. מידע זה יסייע לך ליצור קשר עם המעסיק הרלוונטי, לקבלת טפסי 106 לשנים המבוקשות.

כדי להוציא אישור תקופות ביטוח ומעסיקים, יש להיכנס לאזור האישי שלך באתר המוסד לביטוח לאומי >> אישורים >> אישור תקופת ביטוח ומעסיקים (כפי שמוצג להלן):

ניתן להיכנס לאזור האישי באתר הביטוח הלאומי גם באמצעות הסמארטפון:

כך נראה טופס אישור תקופות ביטוח ומעסיקים:

בעמוד השני בטופס, מופיעים כל פרטי המעסיקים שלך. לדוגמה:

פתרון שני: טופס 1245

הורדת את רשימת המעסיקים, ולא הצלחת להשיג את המעסיק הרלוונטי? לא נורא.

מס הכנסה מאפשר לקבל מידע על נתוני 106 הדרושים, גם באמצעות מילוי טופס 1245 – בקשה לקבלת מידע ע”פ חוק חופש המידע, המיועד לשכירים שמבקשים מידע על עבודתם בשנים עברו.

להורדת הטופס לחצו כאן

פתרון שלישי: פנייה למשרד שהכין את התלוש

בתחתית תלוש השכר, מופיע שם וטלפון של המשרד שהכין את התלוש. אם המעסיק פחות זמין, או שהעסק נסגר, ניתן לפנות ישירות למשרד שהכין את התלוש, ולקבל את טופס ה-106 מהם.

.

שאלות נוספות? צרו קשר ונשמח לעזור.