דברים שצריך: השינוי בהטבות לעובדים בעקבות הקורונה

17/03/2021

שתף כתבה

הטבות הן כידוע דרך מצוינת לחבר את העובדים לעסק, לגבש אותם ליחידה אחת, ולהראות שהם עובדים בחברה שאכפת לה מהם. בעולם שאחרי הקורונה, חשיבות ההטבות תגדל. ראשית, כי מעסיקים הבינו שצריך לעזור לעובדים בתקופה הלחוצה. ושנית, כי הזיקה לארגון ירדה בגלל אי הוודאות והעבודה מרחוק, שמקשה על חיבור אפקטיבי של העובדים למקום העבודה.

לאחר התפרצות הקורונה, והאיסור על התקהלויות, מטבע הדברים בוטלו כל ההטבות ה”חברתיות”, כמו מסיבות, מופעים או גיבושים. עם היציאה ההדרגתית מהמגפה, עסקים מבינים טוב יותר שלא רק העולם השתנה, אלא גם הציפיות של העובדים שלהם. הם לא יכולים להסתפק בהתאמה של ההטבות מפעם לעולם של היום, אלא חייבים לחשוב מה עובדים באמת צריכים ורוצים בתקופה הזו, ואיך אפשר לעזור להם.

זו הסיבה שבעולם החדש, המתהווה לנגד עינינו, מעסיקים יחזרו להטבות שעונות על הצרכים הבסיסיים והחשובים ביותר של כל עובד: בריאות, רווחה וכסף.

בריאות גופנית ונפשית

עסקים מבינים טוב מאי פעם כמה חשוב לתמוך ולסייע לבריאותם הגופנית והנפשית של העובדים. זו הסיבה שיותר חברות מספקות מעטפת רפואית לעובדים, כולל ביטוחי בריאות, בדיקות סרולוגיות, וכן סיוע פסיכולוגי ותמיכה נפשית בעובדים ובבני משפחה, בנושאים כמו הורות, זוגיות, שחיקה בעבודה, חרדה וכו’.

בישול, עיצוב וכושר

העובדים שהו בבית המון בשנה החולפת. הם בישלו יותר, בילו עם הילדים, עיצבו מחדש את הבית, וניסו לשמור על כושר גופני. מעסיקים שיתמקדו בהטבות כמו סדנאות בישול או עיצוב, תכנית כושר שבועית או שיעורי פילאטיס, אפשרויות בילוי עם הילדים, או ייעוץ בתחום התזונה או השינה, יוכיחו לעובדים שהם קשובים למציאות חייהם בשנה החולפת, ורוצים לעזור.

כסף בבנק

עובדים רבים נפגעו מהקורונה. חלקם יצאו לחל”ת, איבדו את מקום עבודתם, ראו פגיעה בשכרם, עברו לעבוד מהבית – ובעיקר חשו ירידה בביטחון התעסוקתי. זו הסיבה שעובדים כיום מעריכים במיוחד הטבות שישפרו את מצבם הכלכלי, יסייעו להם לחסוך כסף, ובעיקר יעניקו להם ביטחון לקראת העתיד לבוא.

זהו חלק ממגמה רחבה, של מעסיקים המשתתפים ברשת הביטחון הסוציאלית של העובדים – מייעוץ פיננסי בנושאים אלו ואחרים, ועד הכשרות מקצועיות לעתיד. אחת ההטבות הפופולריות בתחום זה, היא טיפול בהחזרי מס לעובדים. מדי שנה, מאות אלפי שכירים בישראל זכאים להחזרי מס, אך לא דורשים אותו. ב-2020 לבדה כ-80% מהשכירים זכאים להחזר כלשהו, מאחר שהכנסתם נפגעה. זו הזדמנות פז למעסיקים, לדאוג לעובדים שלהם לכסף בבנק, ששווה בימים אלו יותר מכל גיבושון, בקבוק יין או סט מגבות לחג.

לקוחות יקרים,
בדיקת הזכאות להחזר מס אורכת כ- 30 יום, מיום שליחת השנה לבדיקה על ידכם.
לידיעתכם: חלק מנתוני 106 הממוכנים לשנת 2021 טרם נקלטו ברשות המיסים, ואנו ממתינים לקבלם.
אם לא נוכל למשוך את הטפסים עד סוף אוגוסט, נאפשר להעלות את הטפסים ידנית ולשלוח את השנה לבדיקה.
אנו מודים לכם על הסבלנות, ושמחים שבחרתם TAX:ON