לתת יותר, לשלם פחות: הטבות פטורות ממס לעובדים

09/03/2021

שתף כתבה

כפי שאולי שמתם לב, מגפת הקורונה שינתה את העולם סביבנו, ומחייבת מעסיקים לחשוב על פתרונות יצירתיים לאתגרים חדשים. אחד האתגרים הללו הוא שיקום אמון העובדים, שעברו שנה מטלטלת, הביטחון התעסוקתי שלהם נפגע, והחיבור שלהם לעסק התרופף.

הפתרון המתבקש הוא הטבות, כדרך מצוינת לצ’פר עובדים, להראות שלמעסיק אכפת מהם, ושמדובר בחברה שטוב לעבוד בה. לאורך השנים, שכירים התרגלו לשורה של הטבות, מכרטיסים למופעים עד מנוי בחדר כושר, הנחות, נופשונים וכן הלאה. הבעיה העיקרית עם ההטבות הללו: הן עולות הרבה כסף. ואם זה לא מספיק, מישהו צריך לשלם עליהן מס. כשזה המעסיק, זו הוצאה לא מבוטלת. וכשזה העובד, זה מוריד מערך ההטבה בעיניו.

יש כאן למעשה סוג של סתירה: כבעל עסק, צריך לעבוד חכם ולחסוך בהוצאות מיותרות. כמעסיק, צריך לשקם את האמון והחיבור לעסק מצד העובדים. לסתירה הזו יש פתרון יצירתי: הטבות לעובדים המוכרות לצרכי מס. הטבות אלו מבטיחות למעסיק תועלת כפולה: גם חיבור מחדש של העובדים לעסק, וגם חיסכון כספי. אבל אילו הטבות נופלות בקטגוריה הזו?

רשות המיסים מכירה בשורה של הוצאות מוכרות לשכירים, אך את חלקן קשה להציג לעובד כהטבה. למשל, השתתפות בתשלומי חשבונות בגין עבודה מהבית. פסיכולוגית, רוב העובדים לא יראו זאת כצ’ופר. מה גם שחישוב התשלום היחסי מסובך למדי – והטבה מסובכת לא תובן, וגם לא תקבל מספיק קרדיט מהעובדים.

מעסיקים שרוצים להעניק לעובדים הטבה משתלמת אך גם מוכרת לצרכי מס, ניצבים כיום בפני שתי אפשרויות:

  1. הכשרות מקצועיות, קורסים וימי עיון נחשבים להוצאה מוכרת לצרכי מס, כמו גם רכישת חומרי עיון ולימוד רלוונטיים. אולם אם העובד יידרש לכסות חלק מההוצאות, ולו מצד המיסוי, הוא יראה זאת יותר כהוצאה מאשר כהטבה. היא אולי תשתלם לו בעתיד. בהווה, היא בעיקר עולה לו כסף.

  2. טיפול בהחזר מס לשכירים. הטבה אקטואלית במיוחד לאחר הקורונה, כאשר ההערכות הן שכ-80% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס עבור 2020, אך רובם לא ידרשו ולכן גם לא יקבלו אותו. טיפול בהחזר מס לשכירים היא כמעט ההוצאה היחידה שהמעסיק יכול לנכות מהברוטו של העובד, כך שבפועל העלות נטו לעובד נמוכה יותר. ההטבה עצמה יורדת מהתלוש, ואין צורך להתחשבן עם מס הכנסה בהמשך. המעסיק לא משלם על ההטבה אלא משמש כ”צינור” – אך מקבל קרדיט ומחזק (בחינם) את התדמית שלו בעיני העובדים.

בעולם שאחרי הקורונה, מעסיקים יחפשו כל דרך לחבר מחדש את העובדים לעסק, בלי לשלם על זה ביוקר. ההימור שלנו: רבים יבינו שהפתרון עובר בהטבות שאינן עולות לעסק דבר, אך נותנות לעובדים ערך ממשי. מעל הכול, הן מבטאות חשיבה נכונה, שרואה מול עיניה את מטרות העסק – אך זוכרת שרק עובדים מרוצים ישיגו אותן.